Поляниця 2025 | Все про курорт
Історія – Поляниця колись називалась Поляниця Поповичівська , бо ці «поляни» (полонини) були власністю чоловіка на прізвище Попович.
За іншою версіею «Поляниця» - це буквально випалене місце. Перша письмова згадка про Поляницю відноситься до 1820 року.
Деякий час село було майже цілком власністю гуцула Михайла Молдавчука.
В 1887 році згадується в селі Поляниця капличка Введення в Храм Пречистої Діви Марії , до якої належало 150 осіб греко-католиків.
– Село Поляниця лежить у високогірній чашеподібній долині Прутця
(Прутця Поповичівського), захищеній від холодних вітрів гірськими хребтами, на віддалі 10 км . від с.Татарова.
Поляниця поділена як на вулиці так і на урочища («Прелуки», «Стаїщі», «Центр», « Подина», «Чурів», «Прохідний» та найвідоміше урочище «Вишня» ).
Урочище «Вишня» стало відоме завдяки побудові найбільшого та найкращого з розвинутою інфраструктурою гірськолижного курорту на території України.
Буковель, назву курорт дістав від однойменної гори »Буковель» висотою 1120 метрів.
Найближчі гори в околицях Поляниці – г.Буковель (1120м.), г.Довга (1371 м.), Щербанів Верх (1059 м.), г.Хом`як (1545 м.), г.Гострий Грунь (1176 м.), г.Синяк (1665 м.), Чорна Клива (1249 м.).
Поляниця : цікаві факти та легенди
Князь Йона III Лехтенштейн , який володів маетками і мав право полювання в прилеглих до села лісах, виділив кошти на зведення в Поляниці церкви.
Церква Введення в Храм Пресвятої Богородиці була збудована і освячена у 1912 році Станіславським єпископом Кир Григорієм Хомишином.
Храм збудований за кошти й.Ліхтенштейна , згорів в 1946 році. В 1990 році майстром Юрієм Тимофієм була зведена нова церква Введення в Храм Пресвятої Богородиці.